Editörlük?

Editörlük Nedir? Editörlük Bir Manganın Yabancı Dilden Hedef Dile Kadar Olan Süreçteki Çeviri Kısmı Dışındaki Hemen Hemen Her şeydir. Kimi Ekipler Editörlüğü Farklı Kollarda Alsada Kimi Ekipler Tek Kolda Almaktadır Örneğin; Bazı Ekipler Editörlüğü Dizgicilik, Temizleyici Olarak Alırken Kimi Ekipler Bunların Hepsini Editör Adı Altında Alır. Editörlerin Asıl Görevi Çeviri Metnindeki Konuşmaları Resme En Uygun Şekilde Entegre Ederek Değerli Okuyuculara Sunmaktır.

Editörlük İçin Gerekenler Nedir? Bana Göre En Önemli Gereklilik Sevmesi Nedeni İse Kimi Zaman Öyle Sayfalar Denk Geliyor ki Sayfayı Baştan Çizmeniz Gerekebiliyor Buda İnsanı Çok Çabuk Soğutabiliyor. Editörlük İçin Engin Bir Photoshop Bilgisine Gerek Yok, 1-2 Pratikten Sonra Profesyonel Bir Şekilde Balon Temizlemeye Başlayabilirsiniz.

Ekibinizde Editör Olmak İstiyorum Ama Photoshop Bilgim Yok Ne Yapabilirim? Şunu Belirtmek Gerekiyor Ekibimizde Editör Bağlamında Bir Kısıtlama Yok Bilip Bilmemeniz O Kadar Şart Değil Neticede Sonuçta Hiç Kimse Bu İşi Bilmiyordu Ve Editörlük Öğretilebilecek Şeylerden Birisi, Ekibimizde Seviyeniz Fark Etmeksizin İlk Başta Stajyer Olarak Başlıyorsunuz, Ekibimizdeki Üyelerimiz İçin Eğitim Videoları Niteliğindeki Videolarımızdan Yararlanabilir, Aynı Şekilde Anlık Olarak As Ekipteki Editörlerden Yardım Alabilirsiniz 🙂 Şimdilik Görüşmek Üzere.